ETS Medisinske senter melder om redusert drift mandag.
– På grunn av vannlekkasje på ETS Medisinske senter, er legekontoret stengt for normal drift mandag, og tar kun imot øyeblikkelig hjelp-henvendelser. Luftveismottaket og korona-teststasjonen driftes som normalt, melder senteret på sin nettside.
Kommuneoverlege i Evenes og Tjeldsund, Marie Helene Jørgensen, sier til iHarstad at de som kom først på jobb mandag morgen oppdaget lekkasjen.
– De så at det var vann på gulvet så snart de åpnet døra og gikk inn. Det er vann i store deler av lokalet, sier Jørgensen.
Hun sier at lekkasjen trolig har sammenheng med uværet. Det jobbes nå med å kartlegge skadene og årsaken. Om senteret kan åpnes tirsdag, vet ikke kommuneoverlegen.
– Eventuelt må vi finne en alternativ løsning mens utbedringsarbeidet pågår. I alle fall er alle ordinære legetimer mandag utsatt, så får vi se hvordan dette går, sier Jørgensen.

TikTok-kjendis «Kjell Bamse» i Kongsvik skal sykle over 150 mil: – Flere av mobberne har bedt meg om unnskyldning
