Arild Hansen i Harstad Fotoklubb har en gladmelding å komme med:
Fotoklubben har i samarbeid med Cewe (Japan foto) og Grottebadet en utstilling i tunnelen inn til Grottebadet. Én gang i året skiftes bildene ut. Bildene er vinnerbildene fra konkurranser som arrangeres i klubben.
– Klubben har i flere år gitt bildene fra utstillingene videre til forskjellige institusjoner i kommunen. Det har blitt et populært tiltak til glede for brukere og ansatte hos mottakerne. Denne gangen var det Bergseng Bo- og servicesenter som kunne ta imot 23 forskjellige bilder, skriver han til iHarstad.
Harstads mektigste mann fyller 50 år: – Min datter er min tøffeste kritiker
Fredag 20. mai kunne hjelpepleier Heidi Moen, konstituert avdelingsleder Erika Killengren og fagarbeider Tone Heimtun Kristensen ta imot bildene på vegne av beboerne og ansatte.
– Medlemmene i Harstad fotoklubb er glade for at de på denne måten kan bidra til å spre litt glede rundt seg. Vi takker samarbeidspartnerne sine som gjør at det er mulig å få til, melder Arild Hansen.